Już zastanawiała się nad tym, czy ich związek ma sens, a tu mąż zrobił jej niespodziankę

utworzone przez | mar 5, 2021 | Bliskość, Emocje, Kryzys w związku, Miłość, Relacje, Szczęśliwy związek | 0 komentarzy

Kasia jest asystentką w dużej firmie i mężatką od 8 lat. Zastanawiała się, czy jej małżeństwo ma sens, bo już od dłuższego czasu nie czuła się szczęśliwa. Brakowało jej bliskości, gestów czułości, wspólnych rozmów z mężem. Męczyło ją to, że ciągle mają odmienne zdania i coraz więcej pretensji do siebie. Była już bezsilna. Z tej bezsilności rodziła się w niej coraz większa agresja do Marka. Czasem ta bezsilność zamieniała się w kilka cichych dni.

Kasi brakowało bliskości, gestów czułości, wspólnych rozmów z mężem. Męczyło ją to, że ciągle mają odmienne zdania i coraz więcej pretensji do siebie. Była już bezsilna.

Kilka dni temu Kasia przysłałam mi maila: „Zobacz Iwona. Mój mąż na śniegu przed naszym domem napisał „I love you”.

Ten mail to miód na moje serce. To dla mnie dowód na to, że program działa i zmienia związki na lepsze.

Marek wypisał na śniegu przed ich domem „I love you”.

Z Kasią pracowałam na indywidualnych sesjach coachingowych przez kilka miesięcy. Pracę w programie Kod Miłości Kasia podsumowała to tak: „Moje małżeństwo odmieniło się bardzo szybko.  Nie zdawałam sobie sprawy, że moje zachowanie zmieni także jego. To działa. To działa od razu. Teraz pozwalam mu skryć się w jego jaskini 😊 i wcale nie jestem sfrustrowana, że tam siedzi. Wiem, że wyjdzie stamtąd i to wtedy będzie naprawdę dla mnie. Nic na siłę. Nauczyliśmy się rozmawiać i śmiać się z samych siebie. W końcu czuję się kochana ”.

Podczas pracy na sesjach coachingowych Kasia uświadomiło sobie, że:

 • Kobieta i mężczyzna to dwa światy, który patrzą na życie przez inne okulary
  Dzięki temu Kasia teraz z ciekawością się przygląda jego perfektywnie. Nie jest już zła z powodów tych różnic. Jest to punkt wyjściowy do rozmowy a nie do kłótni.
 • Dla mężczyzny samotność jest naturalna i nie stanowi problemu
  Mężczyźni naprawdę nie cierpią, gdy spędzają czas sami. Dla mężczyzn chwile samotności są niezbędne jak codzienna higiena osobista. Mężczyzna musi mieć swoją prywatną przestrzeń tzw. jaskinię, inaczej będzie uciekał od Ciebie.
 • Każdy wyraża miłość w taki sposób, który najbardziej przemawia do jego emocji.
  Myślimy, że to co nas uszczęśliwi to uszczęśliwi także naszego partnera. Niestety tak jednak nie jest. Dla Kasi bardzo ważny jest dotyk i czułe słowa, natomiast Marek nie potrafił w ten sposób wyrażać jej miłości. Marek robił zakupy, pomagał jej z samochodem, chciał wspólnie oglądać tv. To był jego sposób na okazywanie miłości. Gdy Kasia zrozumiała, że mówią całkiem innymi językami miłości – ich relacja zmieniła się od razu. Obydwoje zaczęli inaczej interpretować swoje zachowania i odczuwać miłość, a nie jej brak.
  Więcej na temat języków miłości znajdziesz
  TUTAJ.
 • Często interpretuje słowa męża po swojemu i z góry zakłada złe intencje
  Mówię, że to jest samospełniająca się przepowiednia „przyciągasz do siebie to, czego się spodziewasz”. Kasia przyznała, że to zadziałało od razu i jeśli miałaby podać jedną rzecz, która najszybciej zmieniła jej związek to właśnie zakładanie z góry dobrych intencji męża.

Co konkretnie zrobiła Kasia

 • Kasia poświęciła czas, aby przyjrzeć się domowi rodzinnemu męża i dzięki temu lepiej go zrozumieć
 • Oddała mężowi jego przestrzeń i przestała prosić o gesty czułości, gdy on nie miał na to ochoty
 • Rozszyfrowała, że mąż zamiast mówić jej „kocham Cię” to robi zakupy, zajmuje się jej autem i sprząta mieszkanie
 • Zaczęła praktykować nowy styl komunikowania się, mając na uwadze to, że rozmowa polega w pierwszej kolejności na wysłuchaniu partnera
 • Zaczęła zawsze zakładać dobrą wolę Marka
 • Zaczęła pracować  nad swoim poczuciem wartości i dbać o siebie, m.in. zaczęła regularnie chodzić do fryzjera i wysypiać się, gdy tylko tego potrzebowała.

Ich życie zaczęło się układać harmonijnie. Obydwoje poczuli się lepiej, choć nad związkiem pracowała tylko Kasia. Zmiana przyciąga zmianę.

Jeśli Ty się nie zmienisz to nic się nie zmieni, a jeśli Ty się zmienisz zmieni się wszystko.

Jeśli i Ty chcesz zmienić swoja historie miłosną na taką z happy endem to możesz sobie pomóc i:

… sporo możliwości, by przenieść swój związek na kolejny poziom!

A Ty co zrobisz dziś dla swojego związku?

Z miłością
Iwona


Autor: Iwona Ksiądzyna

Coach relacji, autorka programu Kod Miłości „10 kroków do Twojego wymarzonego partnera”, pasjonatka integralnej ewolucji świadomości człowieka dorosłego.

KOD Miłości to nie kolejny poradnik jak upolować lub zatrzymać faceta. To jest program głębokiej, wewnętrznej transformacji, która krok po kroku doprowadzi Cię do Twojego wymarzonego partnera. Szczęśliwy związek to nie jest wygrany los na loterii. Szczęśliwy związek możesz wypracować.

PRZEKAŻ DALEJ I PODZIEL SIĘ TYM WPISEM

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O MNIE

Witaj na moim Blogu!
Cieszę się, że tu jesteś i mam nadzieję, że znajdziesz tu inspirację i przekonanie o tym, że szczęśliwy związek jest w zasięgu Twojej ręki. Pracuję z kobietami świadomymi, które wierzą, że wszystko jest w naszym wnętrzu a związek z mężczyzną jest odbiciem nas samych. Zapraszam Cię w podróż przez programy Twojego umysłu do uruchomienia wizji o spełnionej miłości, którą nosisz w sobie.

Poznajmy się lepiej: o mnie.

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE

POBIERZ AUDIO

POBIERZ TEST

Pin It on Pinterest

Share This