Twój partner nie kupuje Ci prezentów? Czy to brak miłości?

utworzone przez | sty 31, 2021 | Bliskość, Emocje, Kryzys w związku, Miłość, Pewność siebie, Randkowanie, Szczęśliwy związek | 0 komentarzy

Warto wiedzieć, że każda miłość składa się z dwóch etapów.

Pierwszy etap to etap zdobywania, często nazywany zakochaniem, ale zakochanym można być przez całe życie, a zdobywa się raz, dlatego nazywam ten etap zdobywaniem. W tym etapie mężczyzna zdobywa kobietę – musi ją przekonać, że jest najlepszym kandydatem na męża, ojca dzieci i kochanka.  To dla was bardzo ważny etap. Zwłaszcza dla niego. Nie zapominajcie, że mężczyzna to łowca. Swoją zdobycz musi upolować. Im trudniej Cię zdobyć, tym lepiej. Im bardziej jesteś tajemnicza i niedostępna, tym on bardziej poczuje to wyzwanie. Dajesz mu szansę, aby poczuł tą adrenalinę, trudność, wyzwanie. To dla niego szansa na zdobycie trofeum. Wtedy mężczyzna zrobi wszystko, aby Cię zdobyć. Prezenty są dla niego jednym ze sposobów, by pokazać Ci, jak bardzo mu zależy. Ten etap to dla mężczyzny etap wytężonej pracy. To czas łowów.

Nie zapominajcie, że mężczyzna to łowca. Swoją zdobycz musi upolować. Im trudniej Cię zdobyć, tym lepiej. Im bardziej jesteś tajemnicza i niedostępna, tym on bardziej czuje wyzwanie.  Na etapie zdobywania prezenty mogą być jednym ze sposobów, by pokazać Ci, jak bardzo mu zależy.


Etap wytężonej pracy nie może jednak trwać wiecznie. Gdy decydujecie się na związek, przychodzi miłość i obydwoje wracacie do swojego normalnego zachowania. Zaczynacie wyrażać miłość w nieco innych sposób, bardziej dla siebie naturalny. Może Ci się wtedy wydawać się, że on przestał Cię kochać.

Niekoniecznie musi tak być. On po prostu wykonał swoją pracę. Zdobył Cię. Zapewnił o swojej miłości i teraz nie musi już tego udowadniać. Może się okazać, że prezenty były narzędziem, aby Cię zdobyć. Nie oznacza to, że on zrobił to z premedytacją. Tak po prostu jest przyjęte w naszej kulturze. W ten właśnie sposób zdobywa się kobietę.

Może się okazać, że prezenty nie są jego naturalnym językiem miłości.

Może się jednak okazać, że prezenty nie są jego naturalnym językiem miłości.

Jest 5 języków miłości: prezenty, miłe słowa, dotyk, wspólne spędzanie czasu i przysługi.

Z natury mamy skłonność do przemawiania własnym językiem. Myślimy, że to co nas uszczęśliwia, uszczęśliwi także naszego partnera. Jeśli prezenty sprawiają Ci ogromną przyjemność, to myślisz, że i dla niego prezenty są ważne. Niestety tak nie jest. Aby czuć się kochanym i wyrażać miłość partnerowi musimy znać swoje język miłości.

Dla mojego partnera prezenty są bardzo ważne. To jest jego język miłości. Gdy byliśmy na etapie zdobywania otrzymywałam mnóstwo kwiatów. Przysyłał mi je do biura wraz z moją ulubioną bezą. Mimo, że prezenty to jego naturalny język miłości to i  tak dziś już nie dostaję tyle kwiatów, co wtedy. Nie jest mi przykro z tego powodu. Rozumiem, że wtedy on był łowcą i to był etap zdobywania.

Sprawdź jaki jest jego język miłości. Zaczniesz wtedy odczytywać jego sygnały miłości, których wcześniej nie zauważyłaś. Sprawdź też jakie są Twoje języki miłości i powiedź mu o tym. Jeśli Cię kocha na pewno się postara i zrobi wszystko, byś była szczęśliwa. To jest właśnie ten drugi etap – etap prawdziwej miłości. Mężczyźni  i w tym etapie są bardzo dobrzy.

Mężczyźni są bardzo dobrzy w tym drugim etapie – etapie prawdziwej miłości. Zrobią wszystko, by ich wybranka była szczęśliwa. Wystarczy im trochę pomóc.

5 języków miłości

Miłe słowa – ten język posługuje się słowami w celu afirmowania drugiej osoby

„Naprawdę doceniam to co zrobiłeś.” , „Świetnie wyglądasz.” , „Dziękuję, że wyniosłeś śmieci. Jesteś super.”, „Uwielbiam Twój uśmiech.” itp.
Słowa mogą skupić się na osobowości drugiej osoby, na wyglądzie lub tym, co zrobiła dla Ciebie lub dla kogoś innego. Jeśli podstawowym językiem miłości Twojego partnera są miłe słowa, to będą one jak deszcz spadający na spaloną słońcem ziemię. Nic nie będzie świadczyć głębiej o Twojej miłości niż właśnie te miłe słowa.

Przysługi – dla niektórych bardziej przemawiają czyny niż słowa, dlatego, gdy powiesz mu, że go kochasz to usłyszysz

„Jeśli mnie kochasz, to dlaczego mi nie pomożesz?”. Jeżeli podstawowym językiem partnera są przysługi to umycie samochodu, pomoc w pracach domowych czy przy projekcie, jest dokładnie tym, co sprawie, że czuje się kochany. 

Prezenty – dla niektórych ludzi tym, co sprawia, że czują się naprawdę kochani jest otrzymywanie prezentów.

Prezent daje do zrozumienie „Jestem ważny”. Najlepsze prezenty to takie, co do których masz pewność, że zostaną docenione. Na bieżąco dowiaduj się, czego Twój partner potrzebuje. Prezenty nie muszą być kosztowe. Sprawdź co sprawia mu radość. Kartka, książka, czy ulubiony batanik mogą być wyrazem głębokiej miłości.

Wartościowy czas spędzany razem – wartościowy czas oznacza poświęcenie drugiej osobie swojej niepodzielnej uwagi.

Nie chodzi tu o siedzenie w tym samym pokoju i oglądanie telewizji, ponieważ wtedy coś innego pochłania twoją uwagę. Chodzi o to, aby przebywać w tym samym pokoju przy wyłączonym telewizorze, patrzeć na siebie wzajemnie, rozmawiać i słuchać. Można również pójść na wspólny spacer, przejażdżkę, pracować w ogrodzie itp. Chodzi to jednak nie o wykonanie pewnych czynności, ale o rozmawianie i bycie razem. Chodzi o to „Robię to, ponieważ chcę być z Tobą”.

Dotyk – od dawna znamy emocjonalną siłę dotyku.

Badania wskazują, że niemowlęta, które są często dotykanie i przytulane, rodzą sobie dużo lepiej niż niemowlęta spędzające długi czas bez dotyku. Dla osoby, której podstawowym językiem miłości jest dotyk fizyczny, nic nie przemawia głębiej niż trzymanie za rękę, przytulenie, buziak, czy inny dotyk.

Jeśli nadal nie wiesz, jaki jest Twój język miłości możesz rozwiązać test. Znajdziesz go tutaj.

Ja, na początku naszego związku nie byłam świadoma tego, że prezenty są dla niego ważne. A to dlatego, ze prezenty nie są moim językiem miłości. Zorientowałam się dopiero wtedy, gdy powiedział: „Mogłabyś mi czasem kupić jakiś prezent”. I kupiłam. Tamtego roku z okazji urodził, dostawał prezenty przez cały tydzień, codziennie jeden. Nauczyłam się, że prezenty są dla niego ważne. Robię to, by go uszczęśliwić.


Autor: Iwona Ksiądzyna

Coach relacji, autorka programu Kod Miłości „10 kroków do Twojego wymarzonego partnera”, pasjonatka integralnej ewolucji świadomości człowieka dorosłego.

KOD Miłości to nie kolejny poradnik jak upolować lub zatrzymać faceta. To jest program głębokiej, wewnętrznej transformacji, która krok po kroku doprowadzi Cię do Twojego wymarzonego partnera. Szczęśliwy związek to nie jest wygrany los na loterii. Szczęśliwy związek możesz wypracować.

PRZEKAŻ DALEJ I PODZIEL SIĘ TYM WPISEM

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O MNIE

Witaj na moim Blogu!
Cieszę się, że tu jesteś i mam nadzieję, że znajdziesz tu inspirację i przekonanie o tym, że szczęśliwy związek jest w zasięgu Twojej ręki. Pracuję z kobietami świadomymi, które wierzą, że wszystko jest w naszym wnętrzu a związek z mężczyzną jest odbiciem nas samych. Zapraszam Cię w podróż przez programy Twojego umysłu do uruchomienia wizji o spełnionej miłości, którą nosisz w sobie.

Poznajmy się lepiej: o mnie.

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE

POBIERZ AUDIO

POBIERZ TEST

Pin It on Pinterest

Share This