Od czego zależy Twoja relacja z partnerem?

utworzone przez | kwi 2, 2020 | Bliskość, Jak zdobyć mężczyznę, Pewność siebie, Randkowanie, Relacje, Siła jest kobietą, Szczęśliwy związek | 0 komentarzy

Jak stworzyć szczęśliwy związek?

Przez wiele lat szukałam odpowiedzi na to pytanie. Bardzo chciałam poznać receptę na ten najbardziej skomplikowany przepis, jakim jest relacja między dwojgiem ludzi. Szukałam go w najodleglejszych zakątkach świata. Liczyłam, że może gdzieś na krańcu naszej planety ktoś na tacy da mi odpowiedź.

Teraz wiem, że odpowiedź na to pytanie, choć byłaby zawarta w najgrubszej książce, to niewiele by mi dała, bo wszystkie składniki na ten przepis muszą być we mnie. Dlaczego? Po latach odkryłam wreszcie, że dobry związek zaczyna się w moim wnętrzu. I tak samo jest z Tobą. Trzeba poznać te wszystkie składniki, które składają się na szczęśliwy związek i stopić się z nimi. Może brzmi to bardzo zawile lub nawet górnolotnie, to wierz mi na słowo. Najważniejsze jest, aby odkryć siebie i to na jakim poziomie świadomości obecnie się znajdujesz.

A Ty na jakim poziomie świadomości obecnie się znajdujesz?

Pewnie zastanawiasz się, co mam na myśli pisząc o świadomości i jej poziomach. Postaram się szybko nakreślić Ci Twoją drogę do osiągnięcia celu, jakim jest szczęśliwy związek. Abyś mogła prosto zwizualizować sobie tą koncepcję, wyobraź sobie trzy poziomy świadomości: rozum, umysł oraz serce.

Rozum:

Choć sama nazwa brzmi dość zacnie to ten poziom świadomości wcale nie wspiera nas w budowaniu dobrych relacji. Będąc na tym poziomie często odczuwamy lęk, stres i inne negatywne emocje. Jeśli w Twojej głowie pojawiają się myśli: „Nie jestem wystarczająco dobra.”, „Na miłość muszę zasłużyć.”, „Jestem z nim, bo żaden inny by mnie nie chciał.” lub „Muszę się zmagać cały czas z życiem.” to wiedz, że znajdujesz się na poziomie świadomości – Rozum.

Jeśli zawsze chcesz mieć rację w każdym temacie i najczęściej za swoje niepowodzenia obwiniasz innych, to warto zatrzymać się, i spojrzeć na siebie z boku.

Manipulowanie innymi lub robienie z siebie ofiary nic nie da do osiągnięcia celu, jakim jest miłość z drugą osobą. Im więcej takich zachowań, tym bardziej toksyczną relację zaczynasz tworzyć. Wierz mi, że nie musisz tkwić w niezdrowym związku. Warto to sobie uświadomić, zacząć przyglądać się sobie i temu, co nie działa i co należałoby zmienić.

Umysł:

Kolejną sferą świadomości jest umysł. Z pozoru wydaje się, że wszystko jest już wspaniale. Ty jesteś otwarta na rozwój, uczenie się i chcesz zdobywać wiedzę. Czujesz się pewniej, gdyż wierzysz, że możesz bezpośrednio wpływać na to, co wydarza się w Twoim życiu. Kiedy nadchodzi kryzys nie obwiniasz już nikogo, tylko zadajesz pytania: „Co mogłaś zrobić lepiej?”. Co więcej, emocje jakie towarzyszą Ci w tej strefie świadomości są bardzo pozytywne: wiara, optymizm czy odwaga. Ponadto, potrafisz tworzyć bardzo dobre relacje z partnerem, które są oparte na szacunku, akceptacji i miłości.

Zadasz pewnie pytanie: „czego chcieć więcej?”, wszystko jest już przecież „idealnie” na tym poziomie. Jednak to bardzo powierzchowne, gdyż najczęściej kobiety (świadomie lub nieświadomie) w strefie umysłu bardzo dużo wymagają od partnera oraz kochają warunkowo. Kiedy przychodzi moment, w którym Twój partner nie daje Ci tego co Ty chcesz, to „Wasza miłość” szybko się kończy. Przykładowo, może to być utrata jego pracy i tym samym zmniejszenie jego zamożności, czy nawet jego problemy ze zdrowiem. Ponadto, łatwo dochodzi do zakończenia związku, gdy partner z jakiegoś powodu spędza mniej czasu z Tobą lub zmienia poglądy na jakiś temat, a Tobie to nie pasuje. Przyznanie się przed sobą lub uświadomienie sobie, że jest się w tej strefie świadomości, może Cię tylko przybliżyć do kolejnej, jaką jest serce.

Serce:

Kiedy znajdujesz się na tym poziomie to odczuwasz bezwarunkową miłość. Nie tylko do bliskiej Ci osoby, ale również do siebie. Czujesz się pewnie i wiesz, że jesteś źródłem miłości, a co więcej zawsze na nią zasługujesz. Odczuwasz wewnętrzny spokój i nikogo nie oceniasz. Akceptujesz siebie i swojego partnera w pełni: z mocnymi stronami, jak i ze słabościami. Ponadto, będąc na tym poziomie świadomości potrafisz uzdrawiać swoje ciało, jak i relacje.

Wiesz, że wszystko jest po coś i kiedy nadchodzi jakiś kryzys, jesteś w stanie go pokonać wraz z partnerem wspólnie się wspierając. Nie uzależniasz swojej miłości od samopoczucia, zachowania, zarobków, zdrowia czy przekonań partnera. Bezwarunkową miłość praktykujesz każdego dnia i widzisz jej owoce w postaci życzliwych, i wspaniałych ludzi, którzy Cię otaczają. Związki jakie tworzysz są bardzo głębokie i szczere. Czujesz spełnienie.

Życzę Ci abyś (jeśli jeszcze nie czujesz) jak najszybciej je poczuła. Ja z pewnością mogę Ci w tym pomóc.

Jak? Doczytaj do końca.

Od czego, więc dokładnie zależy Twoja relacja z partnerem?

Mam nadzieje, że teraz już wiesz, że jakość relacji w związku zależy przede wszystkim od tego, jak bardzo znasz siebie. Choć odpowiedź na to pytanie może wydawać się bardzo lakoniczna, to wierz mi, że to jedyna recepta na udany związek.

Po latach doświadczeń, obserwacji o pracy z kobietami jestem przekonana, że odnajdziesz miłość, gdy Twoja świadomość przekroczy punkt krytyczny i opuści strefę rozumu i wejdzie w poziom umysłu, by ostatecznie dosięgnąć magicznej mocy serca, gdzie doświadczysz pełnej miłości bezwarunkowej.

Jeśli chcesz poznać samą siebie i zbliżyć się do budowania szczęśliwego związku to zapraszam Cię do mojego programu KOD MIŁOŚCI. Jest on skoncentrowany na relacjach kobieta-mężczyzna. Wspólną pracą coachingową krok po kroku dojdziemy do Twojego spełniania! Wszystko w Twoich rękach, a ja na Ciebie czekam!

W jakiej strefie świadomości Ty jesteś? 

Możesz to sprawdzić wypełniając test KOD MIŁOŚCI – Czy Twoja miłosna strategia nastawiona jest na sabotaż czy sukces. Test możesz pobrać tutaj.


Autor: Iwona Ksiądzyna

Coach relacji, autorka programu Kod Miłości „10 kroków do Twojego wymarzonego partnera”, pasjonatka integralnej ewolucji świadomości człowieka dorosłego.

Konsultacja tekstu: Kamila Niewiadomska

Psycholog społeczny, pedagog andragog. Szczęśliwa żona i mama 3 dzieci. Autorka bloga matkapolkabiznes.pl

KOD Miłości to nie kolejny poradnik jak upolować lub zatrzymać faceta. To jest program głębokiej, wewnętrznej transformacji, która krok po kroku doprowadzi Cię do Twojego wymarzonego partnera. Szczęśliwy związek to nie jest wygrany los na loterii. Szczęśliwy związek możesz wypracować.

PRZEKAŻ DALEJ I PODZIEL SIĘ TYM WPISEM

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O MNIE

Witaj na moim Blogu!
Cieszę się, że tu jesteś i mam nadzieję, że znajdziesz tu inspirację i przekonanie o tym, że szczęśliwy związek jest w zasięgu Twojej ręki. Pracuję z kobietami świadomymi, które wierzą, że wszystko jest w naszym wnętrzu a związek z mężczyzną jest odbiciem nas samych. Zapraszam Cię w podróż przez programy Twojego umysłu do uruchomienia wizji o spełnionej miłości, którą nosisz w sobie.

Poznajmy się lepiej: o mnie.

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE

POBIERZ AUDIO

POBIERZ TEST

Pin It on Pinterest

Share This