Covid-19. Jak przetrwać i zadbać o relacje z bliskimi?

utworzone przez | kwi 25, 2020 | Emocje, Kryzys w związku, Lęk, Miłość, Pewność siebie, Relacje | 0 komentarzy

Nigdy wcześniej nie spędzaliśmy tyle czasu ze sobą uwięzieni w naszych domach. Jesteśmy już zmęczeni tym długim przebywaniem razem w zamkniętych pomieszczeniach. Doświadczamy uczuć klaustrofobicznych. Odczuwamy poirytowanie i lęk. Te uczucia przeradzają się w stan permanentnego zdenerwowania a nawet w panikę.

To jest właśnie ten czas, kiedy lepiej być miłym niż mieć rację. To jest czas, w którym potrzebujemy siebie jeszcze bardziej. Spędzajmy czas razem, ale zamieńmy słowa na gesty. Gesty to komunikowanie się sercem. 

Spędzajmy czas razem i zamieńmy słowa na gesty.
Gesty to komunikowanie się sercem. 

Umysł nie będzie nas teraz wspierał w komunikowaniu się z bliskimi. Teraz gdy jesteśmy zdenerwowani i już przez tak długi czas odczuwamy niepokój, to umysł przestawił się na tryb przetrwania.

Dlatego tak ważne jest dziś, by lepiej być miłym niż mieć rację. Bądźmy dla siebie mili. Sprawiajmy sobie przyjemności tak często jak tylko to możliwe. Róbmy wszystko tak, aby każdy z nas czuł się bezpieczny.

Dziś lepiej być miłym niż mieć rację.


Zaaranżujmy ten czas wyjątkowo. Ubierz garnitur. Przygotuj kolację przy świecach. Ubierz piękną sukienkę i szpilki. Przynieś kwiaty. Zróbmy dla siebie nawzajem coś wyjątkowego. 

Pamiętajmy, że jesteśmy w tym wszystkim razem. Nie musimy być idealnymi partnerami, idealnymi rodzicami. Jesteśmy po prostu ludźmi wraz z naszymi niedoskonałościami i lękami. Pozwólmy sobie na to. Nie możemy być idealni przez cały czas. Nie wstydźmy się naszych lęków, naszej bezradności.

A jeśli już dojdzie to kłótni to pamiętajmy, że to nie z naszej winy. To ten lęk związany z pandemią doprowadza nas to takich zachowań. Normalne zdenerwowanie zamienia się w panikę,  tracimy kontrolę nad sobą i zachowujemy się irracjonalnie. Mówimy to, czego tak naprawdę nie myślimy.


Dlatego tak ważne jest dziś, by lepiej być miłym niż mieć rację.


Dlatego tak ważne jest dziś, by jeszcze częściej zapewniać o naszej miłości.


Dlatego tak ważne jest dziś, aby jeszcze częściej mówić „Kocham Cię”, „Potrzebuję Cię” „Jesteś dla mnie ważny/a”.


Wszelkie inne słowa zamieńmy na gesty, gesty miłości!


Autor: Iwona Ksiądzyna

Coach relacji, autorka programu Kod Miłości „10 kroków do Twojego wymarzonego partnera”, pasjonatka integralnej ewolucji świadomości człowieka dorosłego.

KOD Miłości to nie kolejny poradnik jak upolować lub zatrzymać faceta. To jest program głębokiej, wewnętrznej transformacji, która krok po kroku doprowadzi Cię do Twojego wymarzonego partnera. Szczęśliwy związek to nie jest wygrany los na loterii. Szczęśliwy związek możesz wypracować.

PRZEKAŻ DALEJ I PODZIEL SIĘ TYM WPISEM

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O MNIE

Witaj na moim Blogu!
Cieszę się, że tu jesteś i mam nadzieję, że znajdziesz tu inspirację i przekonanie o tym, że szczęśliwy związek jest w zasięgu Twojej ręki. Pracuję z kobietami świadomymi, które wierzą, że wszystko jest w naszym wnętrzu a związek z mężczyzną jest odbiciem nas samych. Zapraszam Cię w podróż przez programy Twojego umysłu do uruchomienia wizji o spełnionej miłości, którą nosisz w sobie.

Poznajmy się lepiej: o mnie.

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE

POBIERZ AUDIO

POBIERZ TEST

Pin It on Pinterest

Share This